Aktualności

Powstaje giełdowy rynek rolny

Giełda TowarowaKonsorcjum GK GPW podpisało Memorandum w sprawie współpracy z Elewarr na stworzenie sieci magazynów autoryzowanych, dedykowanych do przechowywania zbóż będących przedmiotem obrotu giełdowego na „Platformie Żywnościowej”, w szczególności na bazie magazynów zbożowych będących w posiadaniu Elewarr i spółek zależnych

Czytaj więcej...

VI kadencja KRIR – nowe władze

IMG KRIR27 września 2019 r. w Parzniewie odbyło się I Posiedzenie Krajowej Rady Izb Rolniczych VI kadencji, podczas którego wybrano nowe organy KRIR.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na międzynarodową konferencję 25-26 września

Zaproszenie na konferencjeZaproszenie na międzynarodową konferencję 25-26 września
Bardziej zielone rolnictwo dla zrównoważonego Bałtyku

pdfProgram_konferencji.pdf
pdfZaproszenie_na_konferencję.pdf

Rolnicy nie zostaną bez pomocy – rusza program suszo

suszaStraty w rolnictwie spowodowane tegoroczną suszą są obecnie szacowane w 1586 gminach. Suszą jest dotkniętych ok. 175 tys. gospodarstw na obszarze 2,5 mln ha.

Czytaj więcej...

Nowy pakiet technologii do zaprawiania nasion

MriWNowy pakiet technologii do zaprawiania nasion zapewni większe plony LumiGEN™ Technologies od Corteva Agriscience™ ma pomóc rolnikom zwiększyć rentowność

Genewa, Szwajcaria, 20 sierpnia 2019 r. – Dzięki nowej rodzinie produktów do zaprawiania nasion, rolnicy mogą lepiej dostosowywać się do zmieniających się warunków prowadzenia działalności rolniczej, wynikających np. ze zmian klimatu czy związanych z coraz trudniejszymi do zwalczania szkodnikami.

Czytaj więcej...

Pismo w.s. suszy

suszaW imieniu Krajowej Federacji Producentów Zbóż, jak również po wielu konsultacjach z rolnikami Prezes Rafał Mładanowicz wystosował pismo w.s suszy skierowane do Ministerstwa Rolnictwa .
W załączeniu skan z treścią wniosku.
pdfpismo w.s. suszy

Żniwa w kraju - aktualna ocena KFPZ

zniwa2019Zaawansowanie żniw w Polsce jest ogromnie zróżnicowane od zakończonych do 50% zebranych upraw.
Jakie są plony? Czy potwierdzają się wstępne prognozy z debaty 4 lipca?

Czytaj więcej...

Porządkujemy rynek surowców rolnych

rynek– Nie może być sytuacji, że rolnik pomimo ogromnych nakładów jest zmuszony do sprzedaży swoich plonów poniżej kosztów wytwarzania – powiedział minister Jan Krzysztof Ardanowski podczas spotkania w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów i dodał, że państwo wtedy nie może być obojętne.

Czytaj więcej...

Już w niedzielę wybory do izb rolniczych

WyboryApel ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego „W niedzielę 28 lipca od godziny 8:00 do 18:00 odbędą się wybory do samorządu rolniczego.
Wszyscy rolnicy, ja również, jesteśmy członkami naszego samorządu zawodowego, czyli izb rolniczych. Mamy nie tylko prawo, lecz także obowiązek w tych wyborach wziąć udział.
Od tego jacy przedstawiciele zostaną wybrani, czy będą to ludzie posiadający wiedzę i umiejący reprezentować rolników, będzie zależało jakich kompetencji izby mogą się spodziewać od rządu.
Nie mogę nakładać na izby rolnicze zadań, których one nie udźwigną. Zaproponowałem Krajowej Radzie Izb Rolniczych, że izby będą otrzymywać takie zadania, które będą chciały przyjąć i które będą w stanie realizować z korzyścią dla rolników i polityki rolnej kraju oraz Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej.

Debata Przedżniwna 4.07.2019

debata2019Z udziałem ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego odbyła się dziś „Debata Przedżniwna”, która corocznie organizowana jest przez Krajową Federację Producentów Zbóż oraz Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych.
Minister wskazał na potrzebę organizowania takich spotkań w celu wymiany informacji i poglądów dotyczących sytuacji rynkowej przez osoby doskonale znające realia rynku europejskiego i globalnego.

Czytaj więcej...

Znakowanie produktów bez GMO

gmo26 czerwca 2019 r. zakończone zostały prace parlamentarne nad rządowym projektem ustawy o oznakowaniu produktów wytworzonych bez wykorzystania organizmów genetycznie zmodyfikowanych jako wolnych od tych organizmów.

Czytaj więcej...

Wizyta na Pomorzu

Minister Ardanowski z wizytą w gospodarstwiePodczas wizyty na Pomorzu minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski wizytował różne rodzaje gospodarstw rolnych. Odwiedził gospodarstwo Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa OHZ Gajewo koło Malborka. Firma zajmuje się hodowlą zarodową bydła, produkcją roślinną, produkcją i sprzedażą energii elektrycznej z własnej biogazowni oraz świadczeniem usług z zakresu rolnictwa. Szef resortu podkreślił znaczenie wykorzystania odpadów powstających w produkcji rolnej do celów energetycznych.

Czytaj więcej...

Kontakt

ul. Szkolna 2/4 lok 418

667 958 199

biuro@kfpz.pl