Aktualności

AGRO SHOW JUŻ ZA NAMI

DSC03359

Była to już kolejna XIX edycja wystawy AGRO SHOW, która odbyła się w Bednarach koło Poznania w dniach 22-25 września organizowana przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Jak mówią sami organizatorzy jest to doskonałe miejsce do prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych. W tegorocznym AGRO SHOW uczestniczyło około 800 wystawców, ponad 100 z zagranicy na powierzchni 150 tys. m.kw. Podobnie jak w latach ubiegłych patronat honorowy objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Krzysztof Jurgiel, zaś patronat medialny TVP 1. Podczas wystawy można było zwiedzić stoiska firm maszynowych, nawozowych, środków ochrony roślin czy nasiennych. W tym roku obecna była także Krajowa Federacja Producentów Zbóż w osobie Dyrektor Biura Joanny Tomaszewskiej, Prezesa KFPZ Rafała Madanowicza oraz Asystentki Biura Marty Czaplikowskiej. Jako wystawcy cieszyliśmy się dużym zainteresowaniem wśród samych rolników, jak również przedstawicieli szkół, uczniów czy firm związanych z branżą rolniczą. Odwiedzili nas także sami członkowie KFPZ.

 

DSC0335620170923 135412

Dla zwiedzających przygotowano też ciekawe panele dyskusyjne. W tym roku odbyły się między innymi debaty na temat modernizacji gospodarstw rolnych przy wsparciu środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, a także debata poruszająca problematykę ubezpieczeń w rolnictwie. Wzieli w nich udział eksperci z ARiMR, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, KRiR, WODR, a także przedsiębiorcy z branży i rolnicy. Podczas wystawy odbyły się finały konkursów organizowanych przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych jak: „Mechanik na Medal” i „Młody Mechanik na Medal”, a także ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w konkursie „Serwis na Medal”.

AGRO SHOW 1DSC0337020170923 133658

Jedną z wielu atrakcji tegorocznej wystawy była Wioska Bezpieczeństwa, zorganizowana jako miejsce upowszechniania dobrych praktyk w zakresie bezpieczeństwa życia i pracy na wsi. Program Wioski wypełniały między innymi kursy pierwszej pomocy, a swój udział zapowiedzieli przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W wiosce zaprezentował się między innymi Sobiesław Zasada Centrum, który przygotował symulator dachowania, symulator pasów czy mini szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. Do interaktywnego świata wirtualnej rzeczywistości zaprosiłą z kolei firma Bayer. Odwiedzający Wioskę Bezpieczeństwa mieli możliwość poznania aplikacji „Wirtualna farma”, dzięki której byłomożna dowiedzieć się o bioróżnorodności i odpowiedzialnym stosowaniu środków ochrony roślin.

AGRO SHOW już za nami. Tegoroczna wystawa dopisała pod wzgędem frekwencji i zainteresowanych osób. Mamy nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej!!!

Źródło: materiały prasowe

Kontakt

ul. Szkolna 2/4 lok 418

667 958 199

biuro@kfpz.pl