Aktualności

CENTRALNE TARGI ROLNICZE 2017

CTR 1

W ubiegły weekend (30 listopada - 2 grudnia) odbyły się w podwarszawskim Nadarzynie Centralne Targi Rolnicze. Patronat honorowy nad imprezą objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwo Rozwoju, zaś Patronat Honorowy Sektora Innowacji objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Salony tematyczne dotyczyły techniki rolniczej, środków produkcji rolnej, dobrej żywności, innowacji stosowanych w rolnictwie oraz usług specjalistycznych i wsparcia dla branży agro. Powierzchnia wystawiennicza objęła trzy hale, na których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Przez trzy dni targów wśród wystawców obena była Krajowa Federacja Producentów Zbóż, którą odwiedziło wielu rolników, firm i instytucji.

Pierwszego dnia targó Minister Krzysztof Jurgiel uczestniczył w ceremonii otwarcia oraz odwiedził stoiska targowe, w tym specjalną strefę Kół Gospodyń Wiejskich, gdzie można było podziwiać rękodzieło i degustować potrawy.

CTR 3

Cetralne Targi Rolnicze obfitowały w szereg wydarzeń w tym: IV Forum Wołowiny, Polsko - Kazachstańskie i Polsko - Ukraińskie fora branżowe oraz liczne konferencje i seminaria. Ponadto można było podziwiać maszyny i urządzenia rolnicze, nowinki technologiczne wyróżnione na targach w Hannoverze. Na specjalną uwagę zasługiwały wystawy zwierząt hodowlanych w tym alpak, degustacje żywności jak również regionalne specjały z całej Polski: lubelszczyzny, podlasia, wilekopolski, małopolski oraz centrum kraju. Dodatkowo targi odwiedzili przedsiębiorcy z zagranicy, którzy brali udział w rozmowach B2B. W tym roku na nasze stoisko zawitały osoby z Mołdawii i Kazachstanu.

CTR 2

Targi Rolnicze obfitowały także w występy woklano-taneczne oraz z okazji zbliżających się Świąt w ozdoby bożonarodzeniowe. Wiele stołów zastawionych było regionalnymi potrawami świątecznymi. Targi sprzyjały również promocji pieczywa, miodów, polskiego drobiu w szczególności mięsa z kury, kaczki i gęsi jak również polskiej wołowiny.

Podczas urczystej gali pierwszego dnia wręczono Złote Żurawie Rolnictwa, który trafił w ręce Banku Polskiej Spółdzielczości za kredyt Unia Biznes przeznaczony dla producentów rolnych chcących współfinansować inwestycje z funduszy unijnych.

Źródło: informacja proasowa; zdjęcie Ministra - www.minrol.gov.pl

Kontakt

ul. Szkolna 2/4 lok 418

667 958 199

biuro@kfpz.pl