Aktualności

KONKURS "JAK ZREFORMOWAĆ GOSPODARSTWO MOJEGO OJCA?" OFICJALNIE ROZPOCZĘTY

20171208 110219

Dnia 8 grudnia 2017 w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego odbyła się konferencja inaugurująca XXI edycję konkursu „Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca”. W spotkaniu wzięło udział blisko 80 uczniów z całej Polski. Jest to jeden z najdłużej realizowanych przez Polską Fundację im. Roberta Schumana projektów. Niezmiennie od dwudziestu jeden lat cieszy się zainteresowaniem uczniów i wsparciem nauczycieli. Celem spotkania było przybliżenie uczestnikom tematyki konkursu, jego zasad oraz formalnych wymagań.

W programie przewidziany został czas zarówno na głos praktyka, Pana Tomasza Falby, założyciela gospodarstwa agroturystycznego ”Dolina Szkła”, który wygłosił prezentację pt. „Gospodarstwo agroturystyczne jako przykład zrównoważonego rozwoju”. Zaprezentowanie własnych doświadczeń stanowiło inspiracje dla uczestników spotkania do stworzenia pracy konkursowej.

Schuman 2017

Pani Joanna Różycka-Thiriet, przedstawiła historię powstawania Unii Europejskiej z perspektywy mieszkańca pogranicza Niemiec, Francji i Luksemburga w latach 50. Wskazując w ten sposób na przyczyny i historyczny kontekst integracji europejskiej. Prezentacja pt. „Ojcowie Europy” jest jednym z elementów działalności misyjnej Fundacji polegającej na szerzeniu wartości europejskich.

Pani dr inż. Anna Grontkowska, przedstawiła harmonogram konkursu wraz z wymaganiami technicznymi. Ważnym momentem konferencji było oddanie głosu zeszłorocznym finalistom (fotogarfie poniżej w kolejności Paulina Kępka, Piotr Ultatowski oraz Michał Chrzanowski), którzy opowiedzieli o swoich doświadczeniach związanych z konkursem, a także przedstawili projekty z poprzedniej edycji.

Schuman 2017 2Schuman 2017 3

Scuman 4

Konkurs „Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?” to szansa dla młodych osób zainteresowanych tematyką innowacyjności wsi na skonfrontowanie swoich pomysłów z ekspertami, oraz nabycie praktycznych umiejętności. Główną nagrodą są indeksy wyższych uczelni rolniczych w Polsce.

Konferencja i konkurs organizowane są przez Polską Fundację im. Roberta Schumana, Fundację Konrada Adenauera, Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zaś patronat medialny objęła Krajowa Federacja Producentów Zbóż.

Źródło: materiał prasowy

Kontakt

ul. Szkolna 2/4 lok 418

667 958 199

biuro@kfpz.pl