Komunikaty

NOWOŚCI INNVIGO

NAwozy Innvigo

Tej wiosny firma Innvigo prezentuje swoje nowości na rynku, czyli specjalistyczne nawozy dolistne KRZEMO i NAVU FORTE. Pierwsza z nawozowych nowości – KRZEMO to unikalne połączenie nawozu mikroelementowego z łatwo przyswajalnym dla roślin krzemem. Innowacyjna formulacja preparatu zawiera 2,5% krzemu w formie kwasu ortokrzemowego, czyli jedyną postać całkowicie dostępną a tym samym najszybciej asymilowaną przez rośliny. 

KRZEMO szybko i efektywne dostarcza krzem, stymuluje wzrost korzeni u młodych roślin, wzmacniając sztywność ścian komórkowych podnosi tolerancję na niekorzystne warunki uprawowe, w efekcie zapewnia przyrost wysokiej jakości plonu. Oprócz aktywnego krzemu preparat zawiera zestaw mikroelementów: bor, miedź, molibden oraz cynk, które uzupełniają niedobory pokarmowe i wpływają korzystnie na procesy fizjologiczne roślin. KRZEMO polecany jest do stosowania w uprawach rolniczych w dawce 0,8 l/ha. Zalecana liczba zabiegów w sezonie to 1–2.

Druga z nowości NAVU FORTE jest wieloskładnikowym nawozem dolistnym zawierającym składniki pokarmowe w postaci naturalnego pochodzenia nanocząsteczek. Nawóz wyróżnia się wysoką i szybką przyswajalnością składników pokarmowych. Produkowany jest przy zastosowaniu nanotechnologii, czyli otrzymywaniu przez rozdrobnienie struktur o rozmiarach nanometrycznych tzw. nanocząsteczek. Duże rozdrobienie sprawia, że tak uformowane składniki pokarmowe skutecznie i szybko przenikają przez okrywę woskową na powierzchni liści, dzięki czemu droga ich wnikania do rośliny jest krótsza. W efekcie skuteczność nawożenia dolistnego jest wyższa, w porównaniu do tradycyjnie formułowanych nawozów dolistnych, w tym schelatyzowanych mikroelementów. 

NAVU FORTE przeznaczony jest do nawożenia wszystkich upraw polowych, sadowniczych, plantacji roślin jagodowych, warzyw gruntowych i pod osłonami, a także roślin ozdobnych. Zalecana dawka to 4–5 kg/ha do stosowania 1 - 4 razy w sezonie, w zależności od uprawy.
NAVU FORTE zawiera zestaw makro- i mikroelementów: azot w formie amidowej – 8,0%, K2O – 10,0%, CaO – 21%, MgO – 3%, SO3 – 10,0% oraz miedź – 0,10%, żelazo – 0,10%, mangan 0,10% i molibden 0,05%.

Więcej informacji udzieli Państwu:
Marta Rytel tel. 731555601
Mail: marta.rytel@innvigo.com

Źródło: informacja prasowa

Komunikaty cenowe

Kontakt

ul. Szkolna 2/4 lok 418

667 958 199

biuro@kfpz.pl