Komunikaty

KOLEJNY REGULATOR WZROSTU OD INNVIGO

Innvigo

Invister 300 SL to kolejny regulator wzrostu zaoferowany przez firmę Innvigo. Środek ten zawiera chlorek mepikwatu (substancję z grupy piperydyn - pentametylenoimin) i stosuje się w celu redukcji wzrostu roślin i zapobiegania wyleganiu.

Jak informuje firma Innvigo Invister 300 SL to jeden regulator do skracania zbóż i rzepaku, który:

- dlugo i aktywnie działa dzięki systemicznemu przemieszczaniu  w roślinie, 

- skutecznie hamuje wzrost również w niskich temperaturach, 

- skraca w szerokim oknie aplikacji.

Zalecenia do stosowania w celu redukcji wysokości i ograniczenie wylegania pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego mówią o aplikacji preparatu od fazy strzelania w źdźbło do fazy pojawienia się pierwszych ości (BBCH 30-49). Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania w przypadku pszenicy ozimej wynosi 1,3 l/ha,a dawka jednorazowa to 0,8-1,3 l/ha. W przypaku uprawy pszenżyta ozimego maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania to 1,0 l/ha, natomiast jednorazowa dawka od 0,8 do 1,0 l/ha.

Z kolei skracanie rzepaku ozimego z użyciem regulatora Invister 300 SL zaleca się od fazy wydłużania pędu głównego do fazy widocznych 5 międzywęźli (BBCH 30-35). Maksymalna dawka to 0,7 l/ha, zaś zalecana jednorazowa  to 0,6-0,7 l/ha.

W przypadku jednoczesnego zwalczania chorób rzepaku - suchej zgnilizny  kapustnych i czerni krzyżowych zaleca się stosowanie preparatu w mieszance zbiornikowej ze środkiem BUKAT/VENTURO/AMBROSSIO 500 SC w dawkach: Invister 300 SL 0,6 l/ha + BUKAT/VENTURO/AMBROSSIO 500 SC 0,5 l/ha.

Źródlo: materiały prasowe

Komunikaty cenowe

Kontakt

ul. Szkolna 2/4 lok 418

667 958 199

biuro@kfpz.pl